Konkurs MANGA rozstrzygnięty. Kolejny sukces uczennic z naszej szkoły!

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie MANGA, organizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. 29 maja, podczas uroczystości wręczenia nagród okazało się, że uczennice ZSPM w zdecydowany sposób zdominowały Konkurs. I miejsce w kategorii autorski jednostronicowy komiks manga – praca komputerowa zajęła Oliwia Molik z klasy Icg, a Monika Dziegciarz z klasy II cg i Klaudia Skowyra z klasy IIag w tej samej kategorii zdobyły wyróżnienia. Z kolei Zofia Blicharska z klasy Iag i Emilia Skiba z klasy Icg uzyskały wyróżnienia w kategorii autorski jednostronicowy komiks manga – konwencja czarno – biała i barwna.
Cieszy nas, że umiejętności graficzne, kreatywność i wyobraźnia uczennic zostały docenione przez profesjonalne jury, co pokazuje, że ich wybór kierunku kształcenia nie był przypadkowy.
Oliwii, Monice, Klaudii, Zofii i Emilii gratulujemy i zachęcamy miłośników kultury i sztuki japońskiej do udziału w konkursie w przyszłym roku.